#1 2010-03-05 21:26:46

 kargen

Zjadacz sucharów

8671582
Skąd: Wawa
Zarejestrowany: 2010-01-08
Posty: 390
Punktów :   
WWW

Sklep w Polsce z artykułami ACW

albo poczekasz na ten sklep co u nas ma podobno być


For Dixie's land we take our stand, And live or die for Dixie!

Offline

 

#2 2010-03-05 22:12:30

 Bob

Wujek Dobra Rada

11017088
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 205
Punktów :   

Re: Sklep w Polsce z artykułami ACW

W ten sklep to absolutnie nie wierzę.
Dla kogo będą sprzedawać?
Za płytki rynek.

Offline

 

#3 2010-03-05 23:03:51

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Sklep w Polsce z artykułami ACW

Zgadzam się z GreyWolfem i Bobem.
Nie od razu Rzym zbudowano, liczy się fakt uczestnictwa w imprezie, a początki bywają trudne.
Zresztą jak pojedziesz do Boxberg to sam się przekonasz, że nie Ty jeden będziesz na pół ubrany. Nie przejmuj się detalami.

A wracając do tego 'polskiego sklepu'. Macie jakies bardziej precyzyjne informacje? Wszystko to brzmi dość nierealnie...


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#4 2010-03-05 23:11:46

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: Sklep w Polsce z artykułami ACW

smednir napisał:

A wracając do tego 'polskiego sklepu'. Macie jakies bardziej precyzyjne informacje? Wszystko to brzmi dość nierealnie...

Rozmawiałem z pomysłodawcą i jednocześnie organizatorem. Na pewno będzie dostępne skórzane oporządzenie, ładownice, kapiszonowniki, pasy.
Pewnie będą też inne rzeczy typu klamry, guziki itp. Dla niektórych może być atrakcyjne choćby kupno drewnianych guzików...
Możliwe, że sklep będzie pewnego rodzaju pośrednikiem w zakupach w USA... Nie znam szczegółów ale sklep internetowy to akurat nie jest bardzo "kosztowny" w organizacji i może działać. Oczywiście wszyscy zdają sobie sprawę, że to towar "niszowy", ale patrząc na progres w ilości osób zainteresowanych w ciągu roku od kiedy dołączyłem do oddziału, to wcale to źle nie wygląda. W każdym razie pomysł jest i akurat ja trzymam kciuki. Jak sprzęt (podstawowy) będzie dostępny na miejscu to i chętni się prędzej znajdą. Na pewno część osób zniechęca konieczność zakupów za oceanem lub niechęć do ryzykowania pieniędzy na zakupy na e-bay'u itp.

Ostatnio edytowany przez greywolf (2010-03-05 23:12:12)


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

#5 2010-03-06 08:53:17

Fred

Pogromca kóz i owiec

Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 126
Punktów :   

Re: Sklep w Polsce z artykułami ACW

W tym sklepie nie będzie tylko akcesorii dla okresu wojny secesyjnej, to będzie jedna z części tego sklepu, który będzie oferował bardzo wiele inych rzeczy tak że chętni się znajdą a i dla każdego bęzie coś miłego. Dzięki temu sklepowi unikniemy konieczności zamawiania z zagranicy, płacenia cła, niepewności co do tego czy to co zamówiliśmy będzie rzeczywiście takie jak chcemy... W TYM sklepie będzie można na bieżąco obserwować prace nad zamawianym towarem ( w przypadku jeśli będzie on wykonywany na zamówienie) Nie będzie żadnych niespodzianek w stylu - nie ten kolor, nie ten rozmiar ... Tanie przesyłki tp... Jeszcze trochę cierpliwości koledzy.

Offline

 

#6 2010-03-08 19:25:08

Saguaro Mike

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 64
Punktów :   

Re: Sklep w Polsce z artykułami ACW

Szanowni koledzy
Ponieważ temat sklepu internetowego budzi kontrowersje ale jednocześnie są osoby zainteresowane- chciałbym ujawnić sie oficjalnie i wyjaśnić że sprawcą całego zamieszania jestem ja. Sam pomysł narodził sie w mojej głowie już dość dawno . Od pół roku dość intensywnie współpracujemy z kolegą Fredem nad opracowywaniem wzorów nie tylko oporządzenia skórzanego ale także broni białej. W najbliższych   planach plecaki ,torby, szelki ,mundury , czapki, bagnety oraz wszystko co każdy żołnierz posiadać powinien . Jedną z naszych zasad jest wierność historyczna- nie chcemy iść na skróty , stosować materiałów zastępczych czy uproszczonych wzorów.
Tak jak wcześniej podano  strona bedzie zajmowała sie szeroko rozumianym odtwórstwem XVIII i XIX wieku z naciskiem na strzelectwo historyczne.
Ponieważ jedną z moich pasji jest Cowboy Action Shooting http://www.youtube.com/watch?v=hIq9ua0O-N0  to na pewno nie zabraknie oporządzenia dla kowbojów.
Próbki naszej aktywności można zobaczyć na stronie kolegi Freda www.picasaweb.google.pl/norikum ale samych obecnie realizowanych pomysłów jest co najmniej 3 razy tyle.Dlatego proszę pytania kierować bezpośrednio do mnie.

W chwil obecnej jestem na etapie załatwiania spraw formalnych bo będzie to oficjalnie działająca firma. Myślę że w ciągu 2 miesięcy słowo stanie sie ciałem .
Ponieważ PW nie zawsze działa na wszystkie pytania związane z asortymentem odpowiadam mailowo:

michalcereus@gmail.com

Ostatnio edytowany przez Saguaro Mike (2010-03-08 20:14:41)


Nie mam nic przeciwko murzynom - właściwie każdy powinien mieć kilku.

Offline

 

#7 2010-03-11 18:46:46

yankes62

Niebieski dziubasek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 541
Punktów :   

Re: Sklep w Polsce z artykułami ACW

Szanowny Mike'u rebeliancie . Pomysł przedni . Zaplecze dla walczącej armii to podstawa , zwłaszcza że nie zawsze trafi się federalny ( yankeski ) pociąg z zaopatrzeniem który można złupić   Wyroby Freda są bardzo dobrej jakości ( pierwszy zakup robiłem 2 lata temu ) życzę powodzenia i trzymam kciuki .

Offline

 

#8 2010-03-11 20:49:06

 brunio

Zjadacz sucharów

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 453
Punktów :   

Re: Sklep w Polsce z artykułami ACW

Pomyślcie Panowie o klienteli niemieckiej i austriackiej.  To jest kilkaset osób w Niemczech i ok. setka w Austrii.
Jak będziecie robić stronę internetową to służę pomocą w stworzeniu niemieckiej wersji językowej.  Z zawodu jestem germanistą.


Poprawność polityczna to syfilis umysłu

Offline

 

#9 2010-03-18 17:43:44

Saguaro Mike

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 64
Punktów :   

Re: Sklep w Polsce z artykułami ACW

Dziękuję za propozycję . Myślę że prędzej czy póżniej będzie to konieczne. Zdaję sobie sprawę że firma oparta tylko na polskim rynku nie ma szans na dłuższą metę.
Po prostu koszty legalnej działalności będą większe niż zyski ze sprzedaży. Od 15 lat mam własną firmę i wiem ile kosztuje ZUS , Urząd skarbowy, podatki od nieruchomości ,koncesje, opłaty itp.
Kiedyś czytałem artykuł w którym autor dowodził ze państwo zabiera nam 60 % tego co zarobimy.
I jak tu nie zostać rebeliantem? :-)

Ostatnio edytowany przez Saguaro Mike (2010-03-18 20:15:50)


Nie mam nic przeciwko murzynom - właściwie każdy powinien mieć kilku.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plkancelaria komornicza lubin wodomierze wrocław